15. Uluslararası Eskişehir Film Festivali 3 Mayıs’ta Başlıyor!

Festivaller Genel Manşet

EFF_Untitled-1-01_EFF

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından, bu yıl onbeşincisi düzenlenecek Eskişehir Film Festivali, 3 – 12 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festivalde Onur Ödülleri bu yıl Türk Sineması’nın unutulmaz oyuncuları Münir Özkul, Halit Akçatepe ve Ayşen Gruda’ya, Emek Ödülleri ise Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde düzenlenen film haftalarının koordinatörlüğünü yapmış olan Başak Emre, Avrupa Film Akademisi üyesi  Ahmet Boyacıoğlu ve Türkiye’de ilk film arşivini oluşturan ve ilk sinema müzesini kuran Prof. Sami Şekeroğlu’na  verilecek.

Festival, 3 Mayıs Cuma gecesi Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’da gerçekleşecek açılış töreninin ardından, Sırp Yönetmen Srdan Golubovic’in yönettiği, 2013 Sundance Film Festivali: Özel Jüri Ödülü ve 2013 Berlin Film Festivali: Forum Ekümenik Jüri Ödülü’nü kazanan, Circles (Kesişen Hayatlar) ile sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

EFF_Circle_EFF

Ayrıca, yakın zamanda kaybettiğimiz Türk Sineması’nın Usta Yönetmeni Metin Erksan’ ın yönetmenliğini, Müşfik Kenter, Sema Özcan ve Süleyman Tekcan’ın başrollerini paylaştığı Sevmek Zamanı ve Delbert Mann’ın yönetmenliğini yaptığı Ernest Borgnine filmleri gösterilecek.

 

Sinefesto | Emre Karakuş

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up