15 Temmuz: Uyanış’ın Çekimleri Başladı

Manşet Türkiye Yakında

15 Temmuz darbe kalkışmasına dair filmlerden ilkine start verildi. Ali Avcı’nın yönettiği 15 Temmuz: Uyanış filmi için ‘motor’ denildi.

Yönetmen Ali Avcı filmi için iddialı konuştu. Avcı: “Gerçek bir uyanışın hikayesi olması nedeniyle çekimlerde gözyaşlarımızı tutamadık. Bu film, yıllar sonra tarihe bir arşiv niteliğinde geçecek” dedi.

Filmin kadrosu ise dikkat çekici. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Muhammed Erbek, Emine Erdoğan’ı ise Perihan Savaş canlandıracak. Diğer isimlerse şöyle: Turgut Özal’ı Adem Göçmen, Adnan Menderes’i Murat Cumaoğlu’nun canlandıracağı Uyanış filmi 15 Temmuz darbe girişiminin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi hayatı, 27 Mayıs 1960 Darbesi, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın şaibeli ölümünü de perdeye taşıyacak.

Türk sinema tarihinin en yüksek bütçelerinden birine sahip olan film için yaklaşık 10 milyon dolar gözden çıkarıldı. Filmin fragmanları için ise 1.5 milyon TL ayrıldığı iddia edildi.

Yakın zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayatını anlatan Reis filminin de vizyona gireceğini hatırlatalım. Fragmanı izlemek için tıklayın….

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up