’15. Akbank Kısa Film Festivali’ Başvuruları Başladı!

Günün Haberi Türkiye

Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan Akbank Kısa Film Festivali‘ne başvurular başladı.

Sinema sanatı üzerinde kısa filmlerin etkin rolünün bilinciyle, Türkiye’de bu alanda bir platform oluşturan ve alanında öncü etkinliklerden biri haline gelen Akbank Kısa Film Festivali, 18-28 Mart 2019 tarihleri arasında 15. kez düzenlenecek.

Ulusal ve Uluslararası olmak üzere iki ana kategoriden oluşan 15. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Bölümü’ne son başvuru tarihi 30 Kasım 2018, Cuma olarak açıklandı.

Festivalin en çok ilgi gören ve geçtiğimiz yıl 65 ülkeden toplam 1.342 filmin başvurduğu yarışma bölümüne bu yıl başvuran eserler arasından, festival jürisinin değerlendirmeleriyle belirlenecek olan en iyi filmlere 5.000 Dolar ödül verilecek. Yarışmayı kazanan filmler, Festival’in ardından Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki üniversite kampüslerinde düzenlenecek “Ödüllü Filmler Üniversitelerde” etkinliği kapsamında izleyiciyle buluşacak.

15. Akbank Kısa Film Festivali, “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif”, “Özel Gösterim” ve “Akbank Kısa Film Forum” bölümleri yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileri ile 18-28 Mart 2019 tarihleri arasında sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak.

15. Akbank Kısa Film Festivali yarışması başvuru formları, Akbank Sanat ya da Akbank Kısa Film Festivali ile Akbank Sanat adreslerinden temin edilebilir.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up