14 Mart 2014 Haftası Vizyon Filmleri

Manşet Türkiye

14 Mart 2014 haftasında 9 yeni film gösterime giriyor. Haftanın yerli yapımları Dursun çavuş, Köksüz, Sadece Sen ve Zaman Makinesi 1973. İşte haftanın filmleri…

 

Bay Peabody ve Meraklı Sherman: Zamanda Yolculuk

 

Animasyon severleri Madagaskar, Kung Fu Panda ve Şrekle tanıştıran stüdyo Dreamworks Animation’ın yeni macerası Bay Peabody ve Meraklı Sherman: Zamanda Yolculuk, 14 Mart haftasında seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Filmin Konusu:

Bay Peabody, büyük bir işadamı, kaşif, bilim adamı, gurme, Olimpiyat Madalyası sahibi bir atlet ve bir dahi olmasının yanında, dünyanın en zeki ve en başarılı… köpeğidir. Bir numaralı icadı Wabac makinesi sayesinde o ve evlâtlık aldığı “insan” oğlu Sherman zamanda geri giderek dünyamızı değiştiren olaylara tanıklık ederler. Ancak Sherman zaman yolculuğunun kurallarını çiğnediğinde, iki kahramanımız geçmişi düzeltmek ve geleceği kurtarmak üzere bir maceraya atılacaktır.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

 

Büyük Usta

 

Bruce Lee ve onun gibi birçok efsane dövüşçüyü yetiştirmiş olan Ip Man´in gerçek hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmenlik koltuğunda Çin sinemasının önemli isimlerinden Wong Kar-Wai oturuyor.

Filmin Konusu:

Ip Man Foshan’da huzurlu bir hayat sürdürürken Gong Yutian adında bir genç kızın hayatına girmesiyle herşey değişir. Genç kadın, Güney Çin’de babasının ölümünden sonra onun yerini alacak birilerini aramktadır, Ip Man ile karşılaşınca ailesinin onurunu tekrar hakettiği noktaya getirmek için ona meydan okur. Japonlarla olan savaştan sonra Ip Man, ailesine daha iyi bakabilmek için Hong Kong´a yerleşir, ancak çok zorluk çekmektedir. Bu arada Gong Er ise farlı bir intikam ateşine tutuşur ve babasını öldüren Ma San’nın peşine düşer.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

 

Dursun Çavuş

 

Size deniz getireceğim cümlesiyle hafızlara kazınan Postacı Dursun Çavuş’un ilginç hikâyesi sinemaseverle buluşuyor.

Ali Engin’in yönetmenliğini yaptığı Dursun Çavuş’un başrolünde Dondurmam Kaymak adlı sinema filmiyle dikkat çeken Turan Özdemir yer alıyor.

Filmde diğer rollerinde; Sinan Bengier, Burçin Abdullah, Perihan Savaş, Umut Oğuz, Oguzhan Yıldız, Seden Kızıltunç, Naci Taşdöğen, Ali Tutal, Yunus Bülbül, Selahattin Taşdöğen, Mahmut Hekimoğlu, Bülent Polat, Çetin Yeltekin, Semra Sima ve Okan Özdil’in yanı sıra Adıyaman Şehir Tiyatrosu oyuncuları da yer alıyor.

Filmin Konusu:

1973 yıllarında Adıyaman’da yaşayan Dursun Çavuş, postacılık yaparak geçimini sağlayan sade bir vatandaştır. Oğlu Abuzer’in Belediye Başkanı Reşat Ağa’nın kızına aşık olması ile işler karışır. Ağayla ters düşen Dursun Çavuş, karısı Server ve arkadaşlarının gazına gelip emekliliğini ister ve belediye başkanlığına adaylığını koyar.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

 

Hız Tutkusu

 

EA Games’in aynı isimli dünyaca ünlü video oyunundan uyarlanan Need For Speed, hız ve macerayı bu sefer beyazperdeye taşıyacak. Dünyanın en çok satan oyunlarından biri olan Need For Speed “Hız Tutkusu” 14 Mart’ta 3D seçeneğiyle vizyona giriyor.

Başrollerinde Aaron Paul, Dominic Cooper, Imogen Poots, Ramon Rodriguez , Rami Malek, Scott Mescudi, Dakota Johnson, Harrison Gilbertson ve Michael Keaton yer alıyor. Filmin yönetmenlik koltuğuna ise tecrübeli, isim Scott Waugh oturuyor.

Filmin Konusu:

Tobey Marshall  ailesinin otomotiv dükkânını işletmektedir. En büyük hobisi sokaklarda arkadaşlarıyla araba yarışlarına katılmaktır. Çok mutlu bir adam olan Tobey, işlemediği bir suç yüzünden hapse atılınca tüm hayatı tepetaklak olur. Bedeli ne olursa olsun 2 yıllık hapis cezası bittikten sonra düşmanlarından intikamını alacaktır.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

 

Kemerlerinizi Bağlayın

 

Başrollerini Kasia Smutniak ve Francesco Arca’nın paylaştığı, Ferzan Özpetek’in yeni filmi “Kemerlerinizi Bağlayın” beyazperdede izleyicilerle buluşuyor.

Filmin Konusu:

Elena’nın sakin ve düzenli yaşamında, Antonio’ya aniden duyduğu ve karşılık gördüğü tutkunun sarsıntısıyla büyük bir fırtına kopar. Genç kadın bu yasak aşkı yaşarken Giorgio ile iki yıllık ilişkisini sürdürmektedir. Antonio aslında Elena’nın en yakın arkadaşının sevgilisidir ve onun tam zıt karakterindeki bu genç adama saygı duymamaktadır. En yakın dostu Fabio da Antonio’dan nefret etmektedir. Ama artık hiçbiri hayatlarındaki kuralları alt üst etme pahasına duygularına engel olamazlar.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

 

Köksüz

 

70. Venedik Film Festivali, 20. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ve 32. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde birçok dalda ödül kazanan Köksüz, haftanın yerli yapımları arasında.

Filmin Konusu:

Nurcan, kocasının ölümünden sonra üç çocuğu ile baş başa kalır; büyük kızları Feride, ailede baba rolünü üstlenmek zorunda kalır. Zaten tutunacak bir dala ihtiyacı olan Nurcan bu duruma dört elle sarılır, Feride’yi neredeyse kocası yerine koyar ve tüm sorumluluğu ona yıkar. Babasına taparcasına hayran olan evin tek erkeği 17 yaşındaki İlker, evdeki idarenin ablasına geçmesine tepki olarak hızla aileden uzaklaşır. Ergenlik çağında, ailesine en ihtiyaç duyduğu zamanda ne annesine ne ablasına yaklaşabilen evin en küçüğü Özge ise bir kenarda unutulur ve varlığını hatırlatabilmek için çaba harcar durur. Feride’nin evin yükünden bunalıp, kendisiyle evlenmek isteyen Gülağa’nın teklifini çıkış yolu olarak görüp kabul etmesiyle evdeki dengeler alt üst olur.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

 

Rüzgar Yükseliyor

 

Animasyon sinemasının usta ismi Hayao Miyazaki, Rüzgar Yükseliyor ile son kez beyazperdede sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Filmin Konusu:

Jiro uçmayı ve güzel uçaklar tasarlamayı hayal ediyordur. Erken yaşlardan itibaren miyop olan ve pilotluk yapması mümkün olmayan Jiro, 1927 yılında Japonya’nın önde gelen havacılık şirketlerinden birinde kendine iş bulur. Dehası kısa bir sürede fark edilir ve Jiro dünyanın sayılı uçak tasarımcılarından biri olur.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

 

Sadece Sen

 

Yapımcılığını Boyut Film’in üstlendiği, yönetmenliğini Hakan Yonat’ın yaptığı, Beliçim Bilgin Erdoğan ve İbrahim Çelikkol’un başrollerini paylaştıkları Sadece Sen, beyazperdede görücüye çıkacak.

Filmin Konusu:

Görme engelli Hazal ile eski bir boksör olan Ali’nin yolları sürpriz bir şekilde kesişir. Ali’nin aşkı, karanlığa mahkûm olmasına rağmen hayat dolu olan bu genç kız için bir umut olur. Kader onları aşk ile birleştirir ancak Ali’nin karanlık geçmişi ikisinin de bilmediği bir gerçeğin ortaya çıkmasına sebep olur. Ali Hazal için hayatını tehlikeye sokacak bir oyunun içine girer. Aşkı uğruna girdiği bu mücadele yine onların kaderini belirleyecektir.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

 

Zaman Makinesi 1973

 

Gürgen Öz ve Seda Bakan’ın başrollerini paylaştıkları, zamanlar arası yolculuğun bazen duygusal bazen mizahi dille ele alındığı filmin yönetmeni, Türk Sineması’nın deneyimli yönetmenlerinden Aram Gülyüz.

Filmin Konusu:

Lüks bir arabası, lüks bir evi ve lüks bir hayatı olan Tolga, hayatı boyunca hiç çalışmamış, zengin, şımarık ve kendini beğenmiş bir adamdır.

Babası Ali Rıza’nın vefatı ile tüm servetin annesine bırakılması, Tolga’ya sadece ‘Anadol STC 16’ marka eski bir otomobilin kalması Tolga’yı kızdırır. Hemen arabaya atlayıp uzaklaşmak isteyen, sinirle ve küstahça içine düştüğü durumu eleştirmeye başlayan Tolga bir anda Anadol ile beraber kendisini gökyüzünde bulur. Araba havalanmış ve bir süre sonra bir plaja iniş yapmıştır. Geldiği bu yerde insanların üzerindeki eski püskü kıyafetler hiç ilgisini çekmemiş ve onu bir an önce araba tamircisi bulmaya yönlendirmiştir. Aracı plajdan alan ve tamirhanesine getiren Kadir Usta, kıyafetleri, konuşma şekli ve tuhaf hareketlerine bakarak Tolga’nın kaçık olduğunu düşünür . Tamir parasını ödeyemeyen Tolga’ya Kadir Usta’nın çırağı olan Çiko acımış ve borç bitene kadar yanlarında çalışmasını teklif etmiştir. Yaşadıklarına anlam veremeyen Tolga, 1973 senesinde olduğunu anlayınca büyük bir şok yaşar. İyice delirdiği düşünülen Tolga ortada kalır ve yine Çiko ona acır bu sefer ailesinin itirazlarına rağmen onu evine alıp yardım etmeye çalışır.  Günümüze geri dönmenin yollarını arayan bir yandan da tamirhane de çalışmaya başlayan Tolga huylarından vazgeçemez ve mahallenin güzel kızı Yasemin’den çok hoşlanır ancak aşk zannettiği şey sadece bir hevestir. Yasemin ablasını çok seven Çiko, Tolga’yı defalarca uyarır ve bu yaklaşımlarından vazgeçirmeye çalışır.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up