14. Filmekimi Başlıyor

Festivaller Türkiye

Bu yıl 14. kez düzenlenen Filmekimi’nin İstanbul ayağı 3-11 Ekim tarihlerinde yapılacak.

filmekimi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen Filmekimi’nde prömiyerini Sundance, Berlin, Cannes, Venedik, Toronto gibi saygın uluslararası festivallerde yapan ve bu festivallerden birçok ödülle ayrılan, Woody AllenNoah BaumbachStephen FrearsMichel GondryTodd HaynesHirokazu Kore-edaNanni MorettiPaolo Sorrentino gibi usta yönetmenlerin son yapıtlarının da aralarında bulunduğu 46 film beyazperdede izlenebilecek. Filmekimi’nde Can Evrenol’un Baskın ve Ben Hopkins’in Hasret filmlerinin de Türkiye prömiyerleri yapılacak. 72. Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan Ödülü’ne layık görülen Desde Alla da Filmekimi programında izleyicilerle buluşacak.

2011 yılından bu yana farklı şehirde de sinemaseverlerle buluşan Filmekimi, bu yıl da Ankara, İzmir, Trabzon, Bursa ve Edirne’ye uğrayacak. Filmekimi Ankara Büyülü Fener Kızılay Sineması’nda 2-4 Ekim’de; İzmir Karaca Sineması’nda 9-12 Ekim’de; Trabzon Atapark Avşar Sinemaları’nda 16-18 Ekim’de; Bursa Cinetech Korupark Sinemaları’nda 23-25 Ekim’de ve Edirne Cinemarine Sinemaları Margi Outlet’te 23-25 Ekim’de gerçekleşecek.

İstanbul’da Filmekimi biletleri, 19 Eylül Cumartesi günü 10.30’dan itibaren satın alınabilecek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up