13 Haziran 2014 Haftası Vizyon Filmleri

Manşet Türkiye

13 Haziran 2014 haftası’nda 5 yeni film gösterime giriyor.

Haftanın yerli yapımları, Nuri Bilge Ceylan imzalı, Altın Palmiye ve FIPRESCI ödüllü ”Kış Uykusu ” ile Emir Orhan Kılıç’ın yazıp yönettiği ”Tutturamayanlar”. İşte haftanın filmleri…

Karışık Aile (Blended)

Karışık Aile (Blended)

Son olarak 2012 yılında Here ”Comes the Boom” filmiyle izleyicilerin karşısına çıkan ABD’li senarist – yönetmen Frank Coraci 2 yıl aradan sonra yeniden buluşmaya hazırlanıyor.

Clare Sera ve Ivan Menchell tarafından kaleme alınan, çekimleri ağırlıklı olarak Güney Afrika’da gerçekleşen  filmin oyuncu kadrosunda Adam Sandler, Drew Barrymore, Kevin Nealon ve Terry Crews yer alıyor.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın!

Kış Uykusu

Kış Uykusu

Fransa’nın Cannes kentinde 14 – 25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen 67. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ve sinema eleştirmenleri tarafından verilen FIPRESCI Ödülü’nü kazanan Nuri Bilge Ceylan imzalı film, haftanın yerli yapımları arasında yer alıyor.

Film, Eski bir tiyatro oyuncusu olan Aydın’ın, Anadolu bozkırlarının ortasında, ıssız bir mekanda, kendisiyle, hayalleriyle, sevdikleri ve taşrayla kurduğu ve düşe kalka sürdürmeye çalıştığı ilişkilerini konu alıyor.

ZeynoFilm yapımcılığında Türkiye – Fransa – Almanya ortak yapımı olarak çekilen filmin başrollerini, Haluk Bilginer, Melisa Sözen ve Demet Akbağ paylaşıyor.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın!

Locke

Locke

İngiliz senaryo yazarı ve yönetmen Steven Knight’in yazıp yönettiği film, kariyerinin en önemli gününde hiç kimseye bir şey demeden ortadan kaybolan Ivan Locke’un hikayesini anlatıyor.

Dram ve Gerilim türündeki filmde başlıca rolleri Tom Hardy, Olivia Colman, Ruth Wilson ve Andrew Scott gibi isimler paylaşıyor.

Fragmanı izlemek için Tıklayın!

Muppets Aranıyor (Muppets Most Wanted)

Muppets Aranıyor (Muppets Most Wanted)

ABD’li senarist – yönetmen James Bobin imzalı film, serinin yeni filmiyle geliyor.

Animasyon ve Komedi türündeki filmde tüm Muppets ekibi dünya turuna çıkıyor ve Berlin, Madrid, Londra gibi Avrupa’nın en heyecan verici şehirlerinde büyük salonlarda biletleri tükeniyor. Ama kargaşa Muppets ekibinin peşini yurt dışında da bırakmıyor ve kendilerini istemeden, Dünya’nın Bir Numaralı Suçlusu ve Kermit’in tıpatıp benzeri Constantine ve İki Numara adıyla da bilinen, Ricky Gervais’in canlandırdığı, korkak yardımcısı Dominic tarafından yönetilen uluslararası bir suç hareketinin içinde buluyorlar.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın!

Tutturamayanlar

Tutturamayanlar

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri, aynı evde yaşayan dört yakın bahtsız arkadaşın hikayesini perdeye aktardı.

Türk sinema tarihinde üniversite öğrencileri tarafından yapılmış ilk uzun metrajlı vizyon ve ilk distopya (karamsar gelecek) özelliği taşıyan film özelliği taşıyan yapım ”Kış Uykusu” ile haftanın yerli yapımları arasındaki yerini alacak.

Emir Orhan Kılıç’ın yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmde Devrim Doğuş Akbaş, Ali Onat Tamergil, Göktuğ Engel, Kutay Kunt ve Celil Yağız oynuyor.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın!

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up