12. Uluslararası Hint Film Akademisi Ödülleri sahiplerini buldu.

Dünya

İlk defa Kuzey Amerika’da dağıtılan 12. Uluslararası Hint Film Akademisi Ödülleri sahiplerini buldu. Toronto’daki Rogers Centre’ı tıklım tıklım dolduran 22 bin Bollywood hayranı, 5 saat süren törende canlı performanslara da tanıklık etti.

Ahlaksız bir polisin hikâyesini konu alan Dabangg, En İyi Film Ödülü de dahil olmak üzere 6 dalda ödüle layık görüldü.

11 Eylül saldırıları sonrası Müslümanlar üzerine yoğunlaşan şüpheleri konu alan My Name is Khan filmiyle Shah Rukh Khan En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı.

Aynı filmin yönetmen koltuğundaki Karan Johar’a ise ödülünü Cuba Gooding Jr. verdi.

Evlilik hazırlıkları temalı Band Baaja Baaraat filmindeki rolüyle Anushka Sharma En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi olurken, Raajneeti filmiyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü Arjun Rampal’in oldu. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ise Once Upon a Time in Mumbai filmiyle Prachi Desai’ye gitti.

Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görülen 55 yıllık kariyeriyle Dharmendra Deol, oğulları Sunny ve Bobby ile birlikte sahneye çıkarak kendi filmleri olan Yamla, Pagla, Deewane’den bir parça seslendirdi.

Sektöre 52 yılını veren ve Mera Sapnon Ki Rani, Namkeen ve Chingari filmlerinin yıldızı Sharmila Tagore, Hint Sinemasında Sıradışı Başarı Ödülü’nü aldı.

200’den fazla aktör ve film yapımcısını bir araya getiren tören, sinema sektöründe yeni ortaklıklar yaratacağa benziyor.

Hindistan’ın en büyük medya olayı olarak görülen töreni her sene yüz milyonlarca insan televizyonları başından takip ediyor.

[Kaynak: OnbesYirmibes]

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up