11. Uluslararası TRT Belgesel Günleri Başlıyor

Festivaller Manşet Türkiye

TRT’nin; belgesel ve belgeselciliğin gelişimine katkı sağlamak, amatör ve profesyonel belgeselcileri desteklemek amacıyla düzenlediği TRT Uluslararası Belgesel Günleri bu yıl 11. kez 25-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek.

TRT Uluslararası Belgesel Günleri; amatör ve profesyonel belgesel filmcileri desteklemek, belgesel türünün gelişmesi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, çeşitli ülkelerden farklı ve yüksek nitelikli belgesel filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak ve uzun vadede dünyanın her tarafından belgeselcilerin düşünce alışverişinde bulunacağı bir zemin oluşturmak amacıyla gerçekleştiriliyor.

1600 FİLM BAŞVURUSU

11. TRT Uluslararası Belgesel Günleri’nin yarışma bölümü olan Belgesel Ödülleri’ne 11 yılın rekoru kırılarak; 101 ülkeden 1397’si uluslararası kategoride olmak üzere toplamda 1600 film başvurusu gerçekleşti. Uluslararası, Ulusal Profesyonel ve Öğrenci Filmleri kategorilerinde yarışacak filmlerin yanı sıra bu sene henüz fikir aşamasında olan, yapımı tamamlanmamış projelere de Proje Destek Yarışması adı altında destek verilecek.

TÜM GÖSTERİMLER HALKA AÇIK

5 gün boyunca devam edecek 11. TRT Uluslararası Belgesel Günleri’ndeki tüm gösterimler ücretsiz ve halka açık bir şekilde gerçekleşecek.

Gösterimlerle eş zamanlı yapılacak seçici kurul değerlendirmeleri sonrasında ödül töreni, 29 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek.

Etkinlik programı ve ayrıntılı bilgiye www.trtbelgesel.com/tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up