11 Ocak 2013 Haftası Vizyon Filmleri

Manşet Türkiye

11 Ocak 2013 haftasında 1’i yerli, 5 yeni film vizyona giriyor.

Rise-of-the-Guardians-2

“Efsane Beşli”

Yazar William Joyce’un ünlü çocuk kitapları serisinden uyarlanan ”Efsane Beşli”nin yönetmenliğini Peter Ramsey üstleniyor.

Filmin orijinal seslendirme kadrosunda Chris Pine, Hugh Jackman, Alec Baldwin, Jude Law ve Isla Fisher yer alıyor.

Macera ve animasyon türündeki filmin konusu şöyle:

”Pitch adıyla tanınan kötü bir ruh dünyaya hakim olmak için harekete geçince, Noel Baba, Diş Perisi, Uyku Perisi, Paskalya Tavşanı ve Jack Froust gibi ölümsüz bekçiler de ona karşı güçlerini birleştirme kararı alırlar. Şimdi dünyadaki tüm çocukların umutları, inançları ve hayalleri onlara bağlıdır.”

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız!

Lawless

”Kanunsuzlar”

Yönetmenliğini John Hillcoat’ın yaptığı ”Kanunsuzlar” filminde, Shia Labeouf ve Gary Oldman’nın yanı sıra Tom Hardy, Guy Pearce ve Mia Wasikowska rol alıyor.

2012 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışan dram ve aksiyon türündeki yapımda, kaçakçılıkla nam salmış Bondurant kardeşlerin gerçek hikayesi anlatılıyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız!

Arbitrage

”Entrika”

Senaristliğini ve yönetmenliğini Nicholas Jarecki’nin üstlendiği ”Entrika”da, ünlü oyuncu Richard Gere, Susan Sarandon ile Tim Roth rol alıyor.

Filmin konusu ise şöyle:

”Miller, başarılı bir iş adamı ve aile reisi portresi çizmektedir ancak başı büyük beladadır. Yaptığı yolsuzluklar ortaya çıkmadan borç batağındaki şirketini büyük bir bankaya satmaya, bu durumu ve sevgilisi Cote ile yaşadığı gizli ilişkiyi ise ailesinden saklamaya çalışmaktadır. Tam şirketini satmak üzereyken, beklenmedik bir olay yüzünden ailesi, imparatorluğu ve işlediği suç arasında sıkışıp kalır.”

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız!

Beasts-of-the-Southern-Wild

”Düşler Diyarı”

Yönetmenliğini Benh Zeitlin’in yaptığı, ”Düşler Diyarı” filminde, Quvenzhane Wallis, Joseph Brown, Nicholas Clark, Henry D. Coleman ve Philip Lawrence rol alıyor.

Dram ve fantastik türünde filmde, New Orleans’ın kıyılarında Bathtup isimli fakir ama mutlu toplulukta babasıyla birlikte yaşayan altı yaşındaki Hushpuppy’in başından geçenler konu ediliyor.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız!

karaoglan

”Karaoğlan”

Karaoğlan çizgi romanlarının günümüz teknikleriyle yeniden sinemaya uyarlanmış hali olan ”Karaoğlan” filminin yönetmenliğini Kudret Sabancı üstleniyor.

Özlem Yılmaz, Turgay Tanülkü, Müge Boz, Hasan Yalnızoğlu ve Hakan Karahan rol aldığı filmin konusu özetle şöyle:

”1238’de Camoka’nın önderliğindeki Moğollar’ın ordusu Anadolu kapılarına dayanmıştır. Bu büyük istilaya karşı harekete geçen Türk devletleri ise beraber savaşa girmeye karar verirler. İlk adımda Çise Hatun’un Altın Orda devletine gelin olarak verilmesi kararlaştırılır. Bu planı öğrenen Moğollar, birliğin oluşmasını engellemek için Çise Hatun’u öldürmeye karar verirler. Fakat güzeller güzeli Çise Hatun Türk fedaisi Karaoğlan’ın koruması altındadır.”

Film, 400’e yakın kopya ile gösterime girecek.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız!

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up