100. Yılda 100 Film Rekoru Geliyor

Genel

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “Bu yıl koymuş olduğumuz ‘100. yılda 100 yerli film’ hedefimize hafta sonu vizyona girecek olan 3 yerli filmle ulaşmış olacağız” dedi.

Türk Sinemasının 100. Yıl Onur Ödülleri Verildi1

Bakanlığın sinema sektörüne sağladığı yapım ve yapım sonrası kategorilerdeki destekle sektörde önemli bir canlanma meydana geldiğini anlatan Çelik, üretilen film sayısı ve kalitesindeki artışı uluslararası festivallerden alınan ödüllerin takip ettiğini dile getirdi.

Bu yıl Türk sinemasının 100. yaşının kutlandığına dikkati çeken Çelik, “Sinemamız 100. yaşını, başarılarla dolu ve oldukça verimli geçiriyor. Bu dönem bir asrı geride bırakan Türk sineması için tam bir ‘altın yıl’ olmuştur. Sinemamızın 100. yılında hedeflediğimiz önemli bir başarıyı daha yakalamış olmanın sevincini yaşıyoruz. Bu yıl koyduğumuz ‘100. yılda 100 yerli film’ hedefimize hafta sonu vizyona girecek 3 yerli filmle ulaşmış olacağız. Böylelikle sinemamızın 100. yılının ilk 48 haftasında 100 yerli film vizyona girmiş olacak” diye konuştu.

[bilgi] 100. Yıl Gelmiş Neyime?[/bilgi]

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up