10 film ‘Halkın Portakalı’nı istiyor

Festivaller
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 8-14 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl üçüncü kez yapılan Halkın Portakalı Kısa Film Yarışması’nda yer alacak filmler ve yarışma jürisi belli oldu. 

Bu yılki teması ‘kadın’ olan yarışmada 10 film yarışacak. Yarışmaya hazırlık çerçevesinde 11 Temmuz-5 Ağustos tarihlerinde Antalya Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarında (ASMEK) gerçekleştirilen kısa film atölye çalışmalarında adaylara sinema üzerine dersler verildi. Diğer kategorilerde olduğu gibi, Halkın Portakalı jürisi de kadınlardan oluşuyor: Necla Algan (sinema yazarı), Filiz Otyam (sanatçı), Bingöl Elmas (yönetmen), Ayla Yüksel (yönetici-öğretmen), Akgün Keskin Sakarya (basın ve halkla ilişkiler danışmanı), Gülsen Tuncer (oyuncu), Deniz Filiz (avukat). Yarışmaya, çekimi tamamlanan Renkler, 1 Gün, Zincirleme, Rengim, Çadır, Kumanda, Veda, Resimdeki Hayal, Gül ve Silah ile Na Rupsi olmak üzere toplam on film katılacak. Halkın Portakalı dalında yarışmaya hak kazanan filmler, 9 Ekim akşamı AKM Amfitiyatro’da halkla beraber jüri tarafından izlenecek. 13 Ekim’de tüm ekiplere plaketlerinin sunulacağı Halkın Portakalı Gala Gecesi’nde, ilk üçe kalan filmler açıklanacak. 14 Ekim’deki kapanış ve ödül töreninde Halkın Portakalı’nın birincisine 30 bin, ikincisine 20 bin, üçüncüsüne de 10 bin TL para ödülü ve Halkın Portakalı heykelciği verilecek.

Zaman

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up