10 – 12 Mayıs 2019 Gişe Verileri

Gişe

Avengers: Endgame, üst üste üçüncü hafta sonunda da gişe lideri olarak bu yıl içerisinde bunu başarabilen ilk yabancı film oldu.

Vizyondaki üçüncü hafta sonunda 105 bin 174 seyirci tarafından izlenen Avengers: Endgame, liderliğini sürdürdü. Toplamda 2 milyon 330 bin 853 seyirciye erişen film, 2019 yılı içerisinde üç hafta sonunu üst üste gişe lideri olarak kapatan ilk yabancı film oldu. Fakat 70%’i aşkın ikinci hafta sonu düşüş oranından sonra filmin bu hafta sonu da 62,6% oranında düşüş yaşamış olması, 2 milyon 961 bin 089 seyirciyle tüm zamanların en çok izlenen yabancı filmi olan Hızlı ve Öfkeli 7’ye erişebilmesinin neredeyse imkânsız olduğunu gösteriyor.

Haftanın merakla beklenen filmi Pokémon Detective Pikachu ise, 56 bin 926 seyirci tarafından izlenerek açılışını listenin ikinci sırasında gerçekleştirdi. Sevilen Pokémon karakterini merkezine alan filmi takip eden iki yapım da bu hafta sonu vizyona giren diğer iki yeni film oldu. Animasyon film Sihirli Oyuncaklar 15 bin 347 seyirciyle kendine üçüncü sırada yer bulurken, yerli korku filmi Kulyas: Lanetin Bedeli 13 bin 448 seyirciyle dördüncü basamakta yer aldı. Gösterimdeki dördüncü hafta sonunu geride bırakan Kuklalı Köşk ise 10 bin 811 seyirciyle hafta sonu listesinin beşinci sırasında yer alan yapım oldu.

Kaynak: Box Office

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up