1. Sivas Kısa Film Festivali’nden Açıklama

Festivaller

1. Sivas Kısa Film Festival Afişi

Çatıkatı Eğitim Kültür Sanat Derneği tarafından 11 – 19 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlenen 1. Sivas Kısa Film Festivali, vaad edilen sponsorluk desteklerinin gerçekleşmemesi üzerine bir açıklama yayınladı:

1. Sivas Kısa Film Festivali koordinatörü sıfatıyla size yazma gereksinimi duydum. İlk defa düzenlemeye kalkıştığımız bu festivalde acemiliğimize rağmen başardık.11.04.2014 – 19.04.2014 tarihleri arasında Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi ve STSO Konferans Salonu’nda ücretsiz 20 film gösterdik. Amacımız Sivas halkını ve CÜ öğrencilerini kısa filme buluşturmak şehrin tanıtımını yapmak ve üniversitemizin 40. yılına katkıda bulunmaktı. Bir ölçüde olsa başardığımızı düşünüyorum.

Şehrimizde bulunan Garanti Bankası Çağrı Merkezi vasıtası ile genel müdürlükle 3 ay önceden irtibata geçtik ve prensipte anlaştık. Bizden çeşitli belgeler istediler verdik. Festivale 2 ay kala sürekli söz verildiği gibi ana sponsorluk şartlarını yerine getirmelerini talep ettik. Bizi festivale 9 gün kalana kadar şu veya bu sebeple oyaladılar ve ertesi gün buradaki temsilcilikten aldığım merkezdeki yetkilinin telefon numarasından festivale ana veya normal sponsor olamayacaklarını öğrendim. Gerekçe olarak garip şeyler söylediler. Sonuçta ana sponsorluktan çekildiklerini beyan ettiler. Bunu yaparak bu işe emek vermiş pek çok insanı katılımcıları bizlerin şevk ve inancını kırdılar. 1 ay öncesinden defalarca aksilik olup olmadığını, varsa bize iletilirse başka kurumlarla görüşüp mağdur olmadan bu durumu kurtarabileceğimizi söylememize rağmen kesinikle olumsuzluk olmadığını, sadece teknik ayrıntılar olduğunu hatta bir keresinde paranın eksik gönderildiğini biraz beklememiz gerektiğini öne sürerek bizleri mağdur ettiler.

Biz iyi niyetle ve özellikle Sivas ili gibi zor bir şehirde ilki gerçekleştirdik. Şahsen şu anda kendi iş yerimi de (Çatıkatı Sanatevi) zora sokarak bu işi yüklendim, yüklenmek zorunda kaldım. Bu mali yükün altında ezilsem de bir yolunu bulup borçları ödeyeceğim. Sizlerinde yardımıyla bu olayı duyurarak bu haksızlığı yapan kişi ve yönetimin insanlar tarafından bilinmesini istiyorum.”

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up