1. Sinemazon Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali’nin Programı Belli Oldu

Festivaller Türkiye

1. Sinemazon Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali’nin programı belli oldu. 18-22 Ocak 2020 tarihleri arasında, Çankaya Belediyesi’nin düzenlediği, ÇağdaşSanat Merkezi’nde gerçekleşecek I. Sinemazon Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali’nin içeriği 9 uzun metraj, 6 belgesel ve 7 kısa metraj filmden oluşuyor.

22 kadın yönetmeni seyirci ile buluşturacak festival kapsamında film gösterimlerinin yanı sıra Doç. Dr. Sevcan Sönmez, Dr. Berceste Gülçin Özdemir gibi birbirinden değerli kadın akademisyenlerin katılımı ile gerçekleştirilecek “Türkiye’de Kadın Olarak Bağımsız Sinema Üretmek” isimli bir panel de bulunuyor. Aynı zamanda, Dr. Berceste Gülçin Özdemir, “Türk SinemasınınKadın Yönetmenleri Konuşuyor”; Doç Dr. Sevcan Sönmez ise “Filmlerle Hatırlamak” isimli kitaplarının imza günlerinde okuyucuları ile buluşacak. Festival kapsamında bir kadın sinema öğrencisini cesaretlendirmek adına verilecek olan “Senaryo Yazım Özendirme Ödülü”nün kazananı ise etkinliğin ilk günü olan 18 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşecek açılış töreninde açıklanacak.

Festival kapsamında gösterimde olacak filmler;

Uzun metraj filmler;

Bağcık/ Görkem Yeltan
Beginner/ Burçak Üzen
Borç/ Vuslat Saraçoğlu
Çekmeköy Underground/ Aysim Türkmen
Güven/ Sefa Öztürk
Güvercin/ Banu Sıvacı
Hemşire/ Dilek Çolak
Yağmurlarda Yıkansam/ Gülten Taranç
Yarım/ Çağıl Nurhak Aydoğdu

Belgesel filmler;

Hilâl-İ Ahmer Cemiyeti Hanımlar Merkezi/ Biket İlhan
Kazım/ Dilek Kaya
Müzikli Bir Hikaye/ Jale İncekol
Onun Filmi/ Su Baloğlu, Merve Bozcu
Tohum/ Sevinç Baloğlu

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up