1. Kızkalesi Film Festivali Başvuruları Başladı

Festivaller Günün Haberi

Mersin’in Erdemli İlçesi’nde bulunan Tarihi Kızkalesi, film festivaline ev sahipliği yapacak. 6-7-8 Eylül 2018 tarihleri arasında Erdemli’de 1. Kızkalesi Film Festivali gerçekleşecek. 

Mersin’in simgelerinden Kızkalesi’nin adını verdiği 1. Kızkalesi Film Festivali’nin hazırlıkları sürüyor. Yaptığı kültür-sanat faaliyetleri ile kısa zamanda adından sıkça söz ettiren Erdemli Belediyesi, bu kez de film festivaline hazırlanıyor. Festivali ‘Kızkalesi Yeni Efsanelerini Arıyor’ sloganıyla duyuran Erdemli Belediyesi, sinema sektörünün yönünü Mersin’e çevirmesini sağlamayı hedefliyor.

9 Ödül Sahibini Bulacak

Festival kapsamında düzenlenecek yarışma sonunda ise 3 ayrı kategoride toplam 40 bin TL para ödülü verilecek. Kurmaca, belgesel ve deneysel kategorilerinde kısa filmlerin yarışacağı festivalde toplamda 9 ödül sahiplerini bulacak. Son başvuru tarihinin 15 Ağustos olarak belirlendiği yarışma için katılımcılar saat 23.00’a kadar başvurularını gönderebilecek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up