1. BAK (Belgesel, Animasyon, Kısa Film) Akademi Ödülleri’nde Finalistler Belli Oldu

Festivaller

 

11425248815_5500d2592a_o

1. BAK Akademi Ödülleri’nin ilk duyurusunun yapıldığı 4 Kasım 2013 tarihinden oylamanın bittiği 12 Aralık 2013 tarihine kadar; 11.764 kişi internet üzerinden filmleri izledi.

Tüm katılımcıların oy kullanmasına açık sistemde 2.587 kişi oy kullandı. Oy kullanan 2.587 kişi, geniş katılımlı bir jüri oluşmasını sağladı. Belgesel ve kısa film kategorisinde adaylardan en çok oy alan ilk 10 finale kaldı. Animasyon kategorisinde ise başvuru sayısının azlığı nedeni ile adaylardan en çok oy alan ilk 5 finale kaldı. SETEM ve SETEM Akademi Derneği üyeleri finalist filmlere oy kullanarak ödüllerin dağılımını sağlayacak.

1. BAK Akademi Jüri Özel Ödülleri için katılımcı tüm filmlerin adaylığı sürüyor. 21 Aralık 2013 Cumartesi günü ödüller sahiplerini bulacak.

Her kategoride finale kalan adaylar aşağıdaki gibidir.

En İyi Belgesel

Bir gün daha
Siyaha bakmak
Pedallar ve topuklar
Eylül’de bile gülmek
Çöp
Toruk
Beş çayı
Gece avcıları
Bana öyle bakma
Buken Suri (Suriyeli Gelinler)

En İyi Belgesel Yönetmeni

Ahmet Kerem Kaynar / Bir gün daha
Zeynep Altay /Siyaha Bakmak
Burak Türten / Çöp
İlknur Yılmaz / Eylül’de bile Gülmek
Sevda Doğan /Pedallar ve Topuklar
Hasan Basri Özdemir / Toruk
Ç. Ulaş Erdemir & A. Kerem Kaynar / Beş Çayı
Çiğdem Karataş / Bana Öyle Bakma
Murat Güney / Gece Avcıları
Cevahir Çokbilir / Maşuk
En İyi Belgesel Senaryosu

Ahmet Kerem Kaynar / Bir Gün Daha
Zeynep Altay / Siyaha Bakmak
Burak Türten / Çöp
İlknur Yılmaz /Eylül’de bile gülmek
Sevda Doğan /Pedallar ve Topuklar
Hasan Basrı Özdemir / Toruk
Ç. Ulaş Erdemir / Beş Çayı
Çiğdem Karataş / Bana Öyle Bakma
Murat Güney / Gece Avcıları
Çiğdem Azapcı & Cevahir Çokbilir / Maşuk

En İyi Görüntü Yönetmeni Belgesel

Ahmet Kerem Kaynar / Bir Gün Daha
Zeynep Altay / Siyaha Bakmak
Sevda Doğan & Kaan Altan /Pedallar ve Topuklar
Erkan Araz & Gökhan Eren Kamer /Eylül’de bile gülmek
Veysel Akşahın / Toruk
Ç. Ulaş Erdemir & A. Kerem Kaynar / Beş Çayı
Çiğdem Karataş / Bana Öyle Bakma
Murat Güney / Gece Avcıları
Cevahir Çokbilir / Maşuk
Halil Aygün / Buken Suri (Suriyeli Gelinler)
Hakan Takdemir & Semih Yemişçi / Figüran

En İyi Kurgu Belgesel

Ömer Acar & Ç. Ulaş Erdemir / Bir Gün Daha
Hazal Günay / Siyaha Bakmak
Burak Türten & Samet Vurgun / Çöp
Sevda Doğan /Pedallar ve Topuklar
Memet Kızıl /Eylül’de bile gülmek
Ercan Yıldırım / Toruk
Ç. Ulaş Erdemir / Beş Çayı
Çiğdem Karataş / Bana Öyle Bakma
Murat Güney / Gece Avcıları
Hüseyin Can Ataç & Cevahir Çokbilir / Maşuk
Halil Aygün / Buken Suri (Suriyeli Gelinler)

En İyi Animasyon

İki Ağaç
Secret Memories
Pırpır’ın Uçma Hayali
Kız Çocuğu 16
Sürreal Alerji

En İyi Animasyon Yönetmeni

Tuğba Özer “İki Ağaç”
Ersin KOZAN “Secret Memories”
Hilal DOKUR “Pırpır’ın Uçma Hayali”
Hakan Berber “Kız Çocuğu”
Alper DURMAZ “Scream”

En İyi Animasyon Film Senaryosu

Kazım Burak Çalık “İki Ağaç”
Ersin KOZAN “Secret Memories”
Hilal DOKUR “Pırpır’ın Uçma Hayali”
Hakan BERBER “Kız Çocuğu ”
Alper DURMAZ “Scream”

En İyi Animatör

Ersin KOZAN “Secret Memories”
Hilal DOKUR “Pırpır’ın Uçma Hayali”
Özgür Atilla Ermutlu “İki Ağaç”
Bahadır ÇAKIR-Gökçe CEBECİOĞLU “Kız Çocuğu”
Alper DURMAZ “Scream”

En İyi Kurmaca Film

Salpa
On kala
Cilt
Sistemin
Cesur
Ana
Uzaklar korkular
Tik-tak tak-tik
Yarın
Tesadüf ya da değil

En İyi Kurmaca Film Yönetmeni 

Ramazan Kızılırmak / Salpa
Aykut Altınöz / On Kala
Yunus Alkan / Cilt
Ufuk Engin Can / Sistemin
Emre Sefer / Cesur
Ufuk Erden / Tik-tak tak-tik
Süleyman Şahin / Uzaklar Korkular
Hüseyin Eken / Ana
Şeyma Gök / Yarın
Çağatay Özkan / Tesadüf ya da Değil

En İyi Kurmaca Film Senaryosu

Ramazan Kızılırmak / Salpa
Aykut Altınöz / On Kala
Yunus Alkan / Cilt
Ufuk Engin Can / Sistemin
Emre Sefer / Cesur
Ufuk Erden / Tik-tak tak-tik
Süleyman Şahin / Uzaklar Korkular
Hüseyin Eken / Ana
Şeyma Gök / Yarın
Çağatay Özkan / Tesadüf ya da Değil

En İyi Görüntü Yönetmeni Kurmaca Film

Ramazan Kızılırmak / Salpa
Aykut Altınöz / On Kala
Yunus Alkan / Cilt
Ufuk Engin Can / Sistemin
Ufuk Engin Can / Keramet
Sinan Salaz / Uzaklar Korkular
Namık Dönmez / Cesur
Zeynep Altay / Yarın
Şenel Gülbudak, Murat Akay / Çığlık
Ebubekir Olçok / Anahtar

En İyi Kurgu Kurmaca

Ferhad Emen / Salpa
Aykut Altınöz / On Kala
Yunus Alkan / Cilt
Ufuk Engin Can / Keramet
Ufuk Engin Can / Sistemin
Hüseyin Eken – Oğuz Kılınç / Ana
Sinan Salaz / Uzaklar Korkular
Ömer Özey- Egemen Öktem / Cesur
Çağatay Özkan – Anıl Görükçü / Tesadüf ya da Değil
Erol Çelik / Anahtar

En İyi Kadın Oyuncu Kurmaca Film

Esna Aksoy / Tik-tak tak-tik
Hülya Avşar/ Ana
Neslihan Ulusoy / Yarın
Emel Çölgeçen / Cesur
Emine Korkut / Cilt
Merve Köse / Dönüşüm
Bihter Cengiz / On Kala
Şennur Gülbudak / Çığlık
Özge Pala / Anahtar
Fulya Aksular / Ali’nin Şişeleri

En İyi Erkek Oyuncu Kurmaca Film

Şehmuz Emen / Salpa
Şener Tan (sistemin)
Osman Nısmık / On Kala
Uğur İbiş / Cilt
Furkan Berk Kıran / Uzaklar Korkular
Ömer Cem Gürsal/ Keramet
Yusuf Berkan Demirbağ / Cesur
Ferhat Domurcuk / Ana
Emre Narcı / Tesadüf ya da Değil
Selçuk Mutlu / Çığlık

 

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up