Bizimle İletişime Geçin

Gişe

07 – 09 Aralık Gişe Verileri

Bu hafta en çok hangi film izlendi?

Yayınlandı

tarihinde

Kafalar Karışık, Hedefim Sensin, Bizim İçin Şampiyon, Müslüm, Ölümcül Makineler, Deliler Fatih’in Fermanı, Grinç, Rafadan Tayfa Dehliz Macerası, Çakallarla Dans 5,  Bohemian Rhapsody, Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları, Bizi Hatırla, Sihirbazın Balonları’nın seyirci sayısı kaç? İşte 07 – 09 Aralık 2018 gişe verileri.

Sosyal medyada çektikleri videolarla adını duyuran Atakan Özyurt, Bilal Hancı ve Fatih Yasin’in başrollerini üstlendiği Kafalar Karışık, ilk hafta sonunda 270 bin 621 kişi tarafından izlenerek listenin zirvesine yerleşti.

Terry Gilliam’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Don Kişot’u Öldüren Adam”, ilk hafta sonunda 1 bin 519 kişi tarafından izlendi.

Ata Demirer imzalı komedi filmi Hedefim Sensin, ikinci hafta sonunda 266 bin 913 kişi tarafından izlendi. Film toplamda 877 bin 040 bilet kesti.

Ünlü jokey ve Begüm Atman arasındaki destansı aşkın konu edildiği Şampiyon, ilk hafta sonunda 195 bin 542 kişi tarafından izlenerek listenin üçüncü sırasında yer aldı.

Usta sanatçı Müslüm Gürses’in gerçek yaşam hikayesini beyaz perdeye taşıyan Müslüm filmi altıncı haftasında 166 bin 034 kişi tarafından izlenerek toplamda 5 milyon 848 bin 213 bilet kesti.

Peter Jackson’ın senaristliğini ve yapımcılığını üstlendiği fantastik bilim kurgu Ölümcül Makineler, ilk hafta sonunda 99 bin 060 kişi tarafından izlendi.

Osman Kaya yönetmen koltuğunda oturduğu Deliler Fatih’in Fermanı üçüncü hafta sonunda 53 bin 313 kişi tarafından izlenerek listenin üçüncü sırasında yer aldı. Film bugüne kadar 477 bin 614 bilet kesti.

Benedict Cumberbatch’in Grinç karakterini seslendirdiği Grinç filmi, üçüncü hafta sonunda 52 bin 537 kişi tarafından izlendi. Film, bugüne kadar 287 bin 857 kişi tarafından tarafından izlendi.

Türkiye’de tüm zamanların en iyi açılışını yapan yerli animasyon filmi olan Rafadan Tayfa Dehliz Macerası 40 bin 265 bilet satarkenÇakallarla Dans 5 30 bin 942, Bohemian Rhapsody 26 bin 747 bilet kesti.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gişe

7-8 Kasım Gişe Verileri

Vizyona girdiği ilk haftasından en çok izlenen yapım Son Şaka oldu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Dünyayı etkisi altına almış olan COVID-19 virüsü gereği sinemaya olan talebin düşmesi gişe verilerine de yansımış durumda.

Yeni normale uygun olarak normalleştiğimiz bugünlerde sinemaya olan talep halen eski durumuna ulaşmış değil. Sinemada bir cesaret vizyona girme şansı yakalamış filmlerin gişe verileri ise çok iç açıcı durumda olmadığı aşikar.

6 Kasım tarihi ile vizyona giren 7 filmin ilk haftasından ulaştığı rakamları incelediğimizde en fazla izlenen film Erkam Bülbül imzalı Son Şaka olurken onu Dürüst Hırsız (Honest Thief) ve Derin Korku (Sea Fever) filmlerinin takip ettiği görünüyor.

Aşağıdaki tablodan gişe verilerini ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Box Office Türkiye

Okumaya Devam Et

Gişe

Koronavirüs Türkiye’de Gişeyi Olumsuz Etkiledi

Son 9 yılın en düşük seyircili hafta sonu yaşandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Dünyayı derinden etkileyen koronavirüs, sinema sektörünü de olumsuz etkiledi. Türkiye’de gişe verileri salgın nedeniyle büyük düşüş yaşadı.

Tüm dünyada hızlıca yayılmaya devam eden koronavirüs, her alanı etkilediği gibi sinema sektörünüde olumsuz şekilde etkisi altına aldı. Sosyal hayatı olumsuz şekilde etisi altına alan salgın, Türkiye’de geçen haftaya oranla gişe verilerinin büyük düşüş yaşamasına neden oldu.

13-15 Mart tarihleri arasında salonlardaki seyirci sayısı yaklaşık 167 bin olurken, bir önceki hafta sonuna göre düşüş oranı %69 seviyesinde gerçekleşti. Hafta sonu toplam seyirci miktarının bu sayıdan daha düşük olduğu en son periyot ise 164 bin seyirciyle 29-31 Temmuz 2011 tarihleri arasında yaşanmıştı. Salgın tehdidinin gölgesinde son 9 yılın en düşük seyircili hafta sonu geride kaldı.

Türkiye’de vizyona bu hafta giren Bloodshot: Durdurulamaz Güç, 41 bin 819 izleyici ile düşük bir açılış gerçekleştirdi.

Bedran Güzel’in yönetmenliğini üstlendiği Bayi Toplantısı, geçen hafta sonu 126 bin 031 kişi izlerken, bu hafta sonu 32 bin 161 izleyici tarafından izlendi.

Eltilerin Savaşı’da bu hafta sonunda salgın nedeniyle büyük düşüş yaşadı. Geçtiğimiz hafta sonu 119 bin 792 kişi tarafından izlenirken, bu hafta sonu izleyici sayısı 25 bin 033 kişiye düştü. Film toplamda ise 3 milyon 625 bin 674 sinemasever tarafından izlendi.

Kaynak: boxofficeturkiye

Okumaya Devam Et

Gişe

13-15 Mart Gişe Verileri

13-15 Mart Gişe Verileri

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Tüm dünyada hızlıca yayılan korona virüs, Türkiye’de sinema sektörünü de olumsuz etkiledi. Geçen haftaya göre gişe verilerinde büyük düşüş yaşandı.

Vin Diesel’in başrolünde yer aldığı Bloodshot: Durdurulamaz Güç, vizyondaki ilk haftası sonunda 41 bin 819 kişi tarafından izlendi.

Bedran Güzel’in yönetmen koltuğunda oturduğu Bayi Toplantısı, dördüncü haftası sonunda 32 bin 161, toplamda ise 1 milyon 031 bin 083 sinemasever tarafından izlendi.

Onur Bilgetay‘ın yönettiği, Gupse Özay‘ın senaryosunu kaleme aldığı Eltilerin Savaşı, yedinci haftası sonunda 25 bin 033, toplamda ise bugüne kadar 3 milyon 625 bin 674 seyirci tarafından izlendi.

Yasemin Sakallıoğlu’nun başrolünde yer aldığı, Şahan Gökbakar‘ın yönetmenliğini üstlendiği Zengo, ikinci haftası sonunda 22 bin 893, film toplamda ise 157 bin 635 kişi tarafından izlendi.

Gökhan Arı’nın yönettiği Araf 4: Meryem, ilk haftası sonunda 10 bin 068 izleyici tarafından seyredildi.

Aşağıdaki tablodan ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.


Okumaya Devam Et

Popüler