05 – 07 Nisan 2019 Gişe Verileri

Gişe Manşet Türkiye

Shazam!, yaklaşık 110 bin seyirciyle açılışını gişenin birinci sırasında gerçekleştirdi.

Nisan ayının ilk hafta sonunda vizyona giren dört yeni film, Box Office Türkiye’nin ilk dört sırasında yer almayı başardı. ABD’de $53,45 milyonla açılışını gerçekleştiren Shazam!, 109 bin 562 seyirci tarafından izlenerek açılışını birinci sırada gerçekleştirdi. Captain Marvel ile Avengers: Endgame arası “süper kahraman filmi” boşluğunu doldurmaya çalışan ve yine bir başka DC uyarlaması Wonder Woman’a paralel bir açılışa imza atan yapım, Türkiye’de 350 bin seyirci bandını aşabilir gibi gözüküyor.

Hababam Sınıfı’nın “yeni” bir yeniden çevrimi olan Hababam Sınıfı Yeniden, açılış hafta sonunda 70 bin 272 seyirci tarafından izlendi ve listeye ikinci sıradan giriş yaptı. Stephen King’in aynı isimli ünlü eserinden sinemaya uyarlanan Hayvan Mezarlığı ise 60 bin 768 seyirciyle açılışını üçüncü sırada gerçekleştirdi. Tim Burton’ın yönetmenliğini üstlendiği ve hafta sonunun öne çıkan bir diğer yeni filmi Dumbo, 45 bin 523 seyirciyle listede kendine dördüncü sırada yer bulurken, son iki hafta sonunun lideri Türk İşi Dondurma 34 bin 657 seyirciyle beşinci sırada yer alan yapım oldu.

Kaynak: boxofficeturkiye

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up