Bizimle İletişime Geçin

Gişe

02 – 04 Ekim Gişe Verileri

Bu hafta en çok hangi film izlendi?

Yayınlandı

tarihinde

Müslüm, Rafadan Tayfa Dehliz Macerası, Yol Arkadaşım 2, İyi Oyun, Bohemian Rhapsody, Fındıkkıran ve Dört Diyar, Cadılar Bayramı, Venom: Zehirli Öfke, Ecinni, Napoli’nin Sırrı ve Dünya Hali’nin seyirci sayısı kaç? İşte 02 – 04 Kasım 2018 gişe verileri.

Müslüm Gürses’in hayatını beyaz perdeye aktaran Müslüm filmi bu hafta da listenin zirvesine yerleşti. İkinci hafta sonunda 788 bin 280 kişi tarafından izlenen yapım, toplamda 2 milyon 165 bin 341 bilet kesti.

Yönetmen ve senaristliğini Gaspar Noe’nin üstlendiği Climax filmi, ilk hafta sonunda 4 bin 756 kişi tarafından izlendi.

Türkiye’de tüm zamanların en iyi açılışını yapan yerli animasyon filmi olan Rafadan Tayfa Dehliz Macerası, ikinci hafta sonunda 240 bin 221 kişi tarafından izlenerek listenin ikinci sırasında yer aldı. Film toplamda 686 bin 324 bilet kesti.

İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç’un başrollerinde yer aldığı Yol Arkadaşım 2, dördüncü hafta sonunda 154 bin 114 bilet kesti. Film bugüne kadar 1 milyon 936 bin 010 kişi tarafından izlendi. Yönetmen koltuğunda Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın yönetmenliğini yapan Umut Aral’ın oturduğu İyi Oyun ise ilk hafta sonunda 77 bin 277 kişi tarafından izlenerek listede dördüncü sırada yer aldı.

Listenin beşinci sırasında Freddie Mercury’nin hayatını konu alan Bohemian Rhapsody filmi var. Bohemian Rhapsody, ilk hafta sonunda 66 bin 224 bilet satarak listenin gerisinde kaldı.

Fındıkkıran ve Dört Diyar, hafta sonu 26 bin 628 bilet satarken, Cadılar Bayramı 16 bin 093Venom: Zehirli Öfke 14 bin 703 bilet kesti.

 

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gişe

7-8 Kasım Gişe Verileri

Vizyona girdiği ilk haftasından en çok izlenen yapım Son Şaka oldu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Dünyayı etkisi altına almış olan COVID-19 virüsü gereği sinemaya olan talebin düşmesi gişe verilerine de yansımış durumda.

Yeni normale uygun olarak normalleştiğimiz bugünlerde sinemaya olan talep halen eski durumuna ulaşmış değil. Sinemada bir cesaret vizyona girme şansı yakalamış filmlerin gişe verileri ise çok iç açıcı durumda olmadığı aşikar.

6 Kasım tarihi ile vizyona giren 7 filmin ilk haftasından ulaştığı rakamları incelediğimizde en fazla izlenen film Erkam Bülbül imzalı Son Şaka olurken onu Dürüst Hırsız (Honest Thief) ve Derin Korku (Sea Fever) filmlerinin takip ettiği görünüyor.

Aşağıdaki tablodan gişe verilerini ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Box Office Türkiye

Okumaya Devam Et

Gişe

Koronavirüs Türkiye’de Gişeyi Olumsuz Etkiledi

Son 9 yılın en düşük seyircili hafta sonu yaşandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Dünyayı derinden etkileyen koronavirüs, sinema sektörünü de olumsuz etkiledi. Türkiye’de gişe verileri salgın nedeniyle büyük düşüş yaşadı.

Tüm dünyada hızlıca yayılmaya devam eden koronavirüs, her alanı etkilediği gibi sinema sektörünüde olumsuz şekilde etkisi altına aldı. Sosyal hayatı olumsuz şekilde etisi altına alan salgın, Türkiye’de geçen haftaya oranla gişe verilerinin büyük düşüş yaşamasına neden oldu.

13-15 Mart tarihleri arasında salonlardaki seyirci sayısı yaklaşık 167 bin olurken, bir önceki hafta sonuna göre düşüş oranı %69 seviyesinde gerçekleşti. Hafta sonu toplam seyirci miktarının bu sayıdan daha düşük olduğu en son periyot ise 164 bin seyirciyle 29-31 Temmuz 2011 tarihleri arasında yaşanmıştı. Salgın tehdidinin gölgesinde son 9 yılın en düşük seyircili hafta sonu geride kaldı.

Türkiye’de vizyona bu hafta giren Bloodshot: Durdurulamaz Güç, 41 bin 819 izleyici ile düşük bir açılış gerçekleştirdi.

Bedran Güzel’in yönetmenliğini üstlendiği Bayi Toplantısı, geçen hafta sonu 126 bin 031 kişi izlerken, bu hafta sonu 32 bin 161 izleyici tarafından izlendi.

Eltilerin Savaşı’da bu hafta sonunda salgın nedeniyle büyük düşüş yaşadı. Geçtiğimiz hafta sonu 119 bin 792 kişi tarafından izlenirken, bu hafta sonu izleyici sayısı 25 bin 033 kişiye düştü. Film toplamda ise 3 milyon 625 bin 674 sinemasever tarafından izlendi.

Kaynak: boxofficeturkiye

Okumaya Devam Et

Gişe

13-15 Mart Gişe Verileri

13-15 Mart Gişe Verileri

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Tüm dünyada hızlıca yayılan korona virüs, Türkiye’de sinema sektörünü de olumsuz etkiledi. Geçen haftaya göre gişe verilerinde büyük düşüş yaşandı.

Vin Diesel’in başrolünde yer aldığı Bloodshot: Durdurulamaz Güç, vizyondaki ilk haftası sonunda 41 bin 819 kişi tarafından izlendi.

Bedran Güzel’in yönetmen koltuğunda oturduğu Bayi Toplantısı, dördüncü haftası sonunda 32 bin 161, toplamda ise 1 milyon 031 bin 083 sinemasever tarafından izlendi.

Onur Bilgetay‘ın yönettiği, Gupse Özay‘ın senaryosunu kaleme aldığı Eltilerin Savaşı, yedinci haftası sonunda 25 bin 033, toplamda ise bugüne kadar 3 milyon 625 bin 674 seyirci tarafından izlendi.

Yasemin Sakallıoğlu’nun başrolünde yer aldığı, Şahan Gökbakar‘ın yönetmenliğini üstlendiği Zengo, ikinci haftası sonunda 22 bin 893, film toplamda ise 157 bin 635 kişi tarafından izlendi.

Gökhan Arı’nın yönettiği Araf 4: Meryem, ilk haftası sonunda 10 bin 068 izleyici tarafından seyredildi.

Aşağıdaki tablodan ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.


Okumaya Devam Et

Popüler