TÜRVAK Sinema Eğitimi İçin Kayıtlar Başladı

Manşet Türkiye
TÜRVAK Sinema Eğitimi İçin Kayıtlar Başladı

TÜRKER İNANOĞLU’NUN KURUCUSU OLDUĞU TÜRVAK TELEVİZYON VE SİNEMA ÖZEL EĞİTİM MERKEZİNDE YENİ DÖNEM KAYITLARI BAŞLADI.

12.yılında öğrencilerine, yeni binasında yeni bölümleriyle kapılarını açıyor.Sinema ve TV Eğitiminin merkezi olan Türvak bu yıldan itibaren ‘’İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı – IP TV-WEB TV’’ alanlarında da eğitim verecek.

Çok sayıda Türvak mezunu öğrenci TV kanallarında, yapım şirketlerinde yapımcı- yönetmen, sunucu spiker oyuncu, görüntü
yönetmeni, kurgucu, ses-ışık operatörü alanında görev yapıyor.

Türker İnanoğlu sinema televizyon alanında eğitim vermek ve sektörde hazır yetişmiş personel açığını kapatmak için Kavacık’ta kurduğu TÜRVAK Sinema – TV Eğitim Merkezini, 12.yılında, Beyoğlu’na taşıdı. 2011- 2012 Eğitim yılında profesyonel sinemacı ve televizyoncu olmak isteyen genç ve idealist beyinlere Beyoğlu’ndaki yeni binasını hizmete açıyor.

En az lise mezunu olmak koşulu ile üniversite mezunlarının da eğitim gördüğü TÜRVAK, mezunlarına bu sektörde çalışabilme şansını sağlıyor. Eğitimci kadrosunun büyük bir bölümünün televizyon ve sinema sektörünün önemli ve üst düzey
isimlerinden oluştuğu TÜRVAK’ da eğitim, tam gün esası ile bir yıl sürüyor.

TÜRVAK Eğitim Merkezi’nde eğitim görmek isteyen öğrencilerin belli bir oranı vakfın özel kontenjan bursu ile eğitiliyor. Eğitim Merkezinin yıllık eğitim ödentisi için ise çeşitli ödeme seçenekleri mevcut. Bunlardan en cazip olanı, “ÖNCE OKU/SONRA
ÖDE” kampanyası. Denizbank’ın Tüketici Kredisi ile peşin, 8, 12, 24, 36, 48 ve 60 taksite ulaşan uzun vadelere yayılabilen ödeme kolaylığı sağlanıyor. Öğrenci önce eğitimini alıyor, tamamlıyor, işe girdikten sonra geri ödemelerini gerçekleştiriyor.

Ülkemizin önde gelen gazete ve TV-Radyo kanallarının yöneticileri, kendi alanlarında uzman ve başarılı isimlerin ders verdiği TÜRVAK’ ta öğrenciler senaryo yazımı-çekim- kurgu-sunucu spiker-oyunculuk atölye çalışmaları yaparak mesleğe hazırlanıyorlar.


BÖLÜMLER ve EĞİTİM KADROSU

1-YAPIM YÖNETİM

TV programcılığı
Drama
Radyo yayıncılığı

Adem Gürses(ATV Genel Yayın Yönetmeni), Burçak Evren(Sinema Tarihçisi/Yazar), Faruk Bayhan(Ciner Yayın Holding Medya Danışmanı), Haluk Özenç(Senarist), Haluk Şirin (Show TV Yayın Grup Başkanı), Hüseyin Akgül (Erler Film Ticaret Müdürü), İrfan Şahin (Doğan TV/ Ceo), İzzet Öz(Sunucu/Yönetmen), Mahinur Ergun(Senarist/ Yönetmen), Meliha Varol(TV-yöneticisi/Yapımcı), Pelin Diştaş Yaşaroğlu (Kanal D Genel Yayın Yönetmeni), Sevtap Aytuğ (Makyaj Uzmanı), Sezgin Onat ( Doğan TV Radyo Grup Başkanı), ZİYA ÖZTAN (Yönetmen) , Yılmaz Ekmekçi( Erler Film Yapım Koordinatörü)

.2-TEKNİK BÖLÜM

Kamera
Ses – Işık
Kurgu

Çetin Tunca(Görüntü Yönetmeni), Egemen Barlas(Non/Linear Kurgu Yönetmeni), Erkal Filiz ( LİG TV Genel Müdür Yardımcısı/Teknik), Ferda Dağlaroğlu(Erler Film Stüdyo Şefi), Nadi Özerkal( Görüntü Yönetmeni), Semih Kaya( Habertürk Teknik Genel Müdürü), Süleyman Erdoğan(Erler Film Teknik Müdürü).

3-SPİKERLİK – SUNUCULUK

Ali Kırca(Show TV Haber Daire Başkanı), Çetin Çeki(Haber Spikeri/Sunucu), Halit Kıvanç(Spor ve Magazin Spikeri /Sunucu), Korcan Karar(Show TV Haber Yayın Koordinatörü), Öztürk Pekin(Spor Spikeri/Sunucu), Şengül Kılıç ( Haber Spikeri/Sunucu).

4-OYUNCULUK

Bora Seçkin( Oyuncu/Yönetmen), Hülya Koçyiğit(Oyuncu), Kayhan Yıldızoğlu(Oyuncu), Pınar Güremek(Beden Dili Eğitmeni), Zeki Alasya(Oyuncu/ Yönetmen).

5-İNTERNET GAZETECİLİĞİ ve YAYINCILIĞI

IP TV
Web TV
İnternet Gazeteciliği

Cüneyt Özdemir(DİPNOT TV Genel Yayın Yönetmeni/CNN TÜRK- 5N1KYapımcısı/ Sunucu), Fatih Çekirge(Köşe yazarı/İnternet Gazeteciliği), Hakan Tümer(Doğan Grubu Teknik Grup Başkanı/İcra Kurulu Üyesi), Mete Bayrak(IP TV/Motıwe Kurucu
Ortağı, Nedim Karasu ( IP TV /Mobil Türk Kurucu Ortağı).

TÜRK SİNEMA VE TELEVİZYON TARİHİNİN MERKEZİ OLAN TÜRVAK, BUGÜNÜN VE GELECEĞİN MEDYASI DİGİTAL YAYINCILIĞINDA MERKEZİ OLUYOR.
TÜRVAK 2011- 2012 Eğitim ve öğretim yılında, yenidünya düzeninin oluşturduğu en önemli mesleklerden birisi olan internet gazeteciliği ve yayıncılığı alanında da eğitime başlıyor. Öğrenciler, içeriklerin büyük bölümünün video formatında olduğu bu alanda kendisine sunulanla yetinmeyip, kendi web sitelerini, bloglarını, sosyal medyalarını oluşturan yeni kuşak medyasında söz sahibi oluyor.

TÜRVAK’ ta öğrenciler sinema ve televizyon-internet eğitimi için tam donanımlı teknik altyapılı stüdyo ve dersliklerde eğitim alıyorlar. Erler Film stüdyolarında, TÜRVAK Müzesinde, Tim Show Center da uygulamalı çalışmalar yapıyorlar ve stajlarını da önde gelen televizyon kanallarında, yapım şirketlerinde tamamlıyorlar.

TÜRVAK’TAN MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER

GEÇTİĞİMİZ 11 YILLIK SÜREÇTE TÜRVAK MEZUNU 1020 ÖĞRENCİNİN 780 İ TV KANALLARI,FİLM ŞİRKETLERİ VE YAPIMCI KURULUŞLARDA BAŞARI İLE ÇALIŞIYORLAR.

Sinema televizyon ve internet dünyasında yerini almak ve iletişim dünyasına adım atmak isteyen en az lise ve üniversite mezunları için iletişim adresimiz:

TÜRVAK SİNEMA TELEVİZYON EĞİTİM MERKEZİ
Firuzağa Mahallesi Boğazkesen Caddesi No:94
BEYOĞLU 34433 İstanbul
(Türvak Sinema Müzesi’nin 150 m aşağısında İtalya Konsolosluğu Karşısı)
Tel: 0212 292 51 54 – 0212 292 51 04 – 0212 292 51 05
Fax: 0212 293 10 90
Web : Turvak.com e-mail:Turvak.com

TÜRKER İNANOĞLU SİNEMA VE TELEVİZYON EĞİTİM
MERKEZİ BEYOĞLUNDA…

sinefesto.com

Yorumlar

 

Lost Password

Sign Up