Oscar Kosova İlk Kez Oscar’da Yarışacak Ali'ye Saydılar Bizi “Ali’ye Saydılar Bizi” TRT Belgesel’de Faysal Soysal İrfan Sineması’nın İlk Konuğu Faysal Soysal Melis Behlil SİYAD’ın Yeni Başkanı Melis Behlil Kenan Işık Kenan Işık Türkiye’ye Dönüyor

Oylamada Son Gün 12 Aralık!

Emre Karakuş - 10.12.2013 - 20:20

SETEM ve SETEM Akademi Derneği tarafından düzenlenen 1. SETEM Akademi BAK Ödülleri’nde oylama işlemi 12 Aralık tarihine kadar devam ediyor.

BAK Akademi Ödülleri Oylama Sistemi BAK Akademi Ödülleri filmlerine oy vermek isteyenler; www.setemakademi.com adresinden üye olup belgesel, animasyon ve kurmaca film dallarından oylamak istedikleri 16 farklı kategoride oy kullanabilecekler. Belgesel filmlerinde oylamaya sunulacak kategoriler; En İyi Belgesel, En İyi Yönetmen, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Senaryo. Animasyon filmlerinde oylamaya sunulacak kategoriler; En İyi Animasyon, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Animatör.

SETEM AkademiKurmaca filmlerinde oylamaya sunulacak kategoriler ise; En İyi Kurmaca Film, En İyi Yönetmen, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İy Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu.

4 Aralık’ta başlayan oylama, 12 Aralık’a kadar izleyicilerin değerlendirmesine sunulacak. İzleyici oylamasının ardından Belgesel dalında
En İyi Belgesel, En İyi Yönetmen, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Senaryo kategorilerinden en çok oy alan ilk 10 aday finalist olacak.

Kurmaca Film dalında En İyi Kurmaca Film, En İyi Yönetmen, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu kategorilerinden en çok oy alan ilk 10 aday finalist olacak.

Animasyon filmlerinde oylamaya sunulacak filmler, En İyi Animasyon, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Animatör.

İzleyici oylaması haricinde, finalist olmak aranmaksızın tüm filmler değerlendirilip Jüri Özel Ödülü için SETEM ve SETEM Akademi Derneği üyeleri tarafından değerlendirilmeye alınacak.

BAK Akademi Ödülleri’nde yarışmaya katılan belgesel, animasyon ve kurmaca filmlerin gösterimi 14-21 Aralık tarihleri arasında SETEM Akademi’de yapılacak.

Gösterim ve söyleşi programı ayrıntılı olarak www.setemakademi.com sitesinde açıklanacaktır.

İşte BAK Akademi Ödüllerinde Yer Alan Filmler

Belgesel:

Ahmet Kerem Kaynar – Bir Gün Daha

Burak Aktürk & Yavuz Çakar – 18. Gün

Burak Aktürk & Yavuz Çakar – Maviden Uzak Siyaha Yakın

Burak Türten – Çöp

Cevahir Çokbilir – Maşuk

Ç. Ulaş Erdemir & A. Kerem Kaynar – Beş Çayı

Çiğdem Karataş – Bana Öyle Bakma

Doğacan Aktaş – FGR

Hasan Basri Özdemir – Toruk

İlknur Yılmaz – Eylül’de Bile Gülmek

Mehmet Emre Gül – Gölün Kıyısında

Murat Bayrak – İstanbul Belgesel

Murat Güney – Gece Avcıları

Rabia Coşgun – Dar Ağacına Takılan Düşler

Sencer Bulut – Alatakolos

Sevda Doğan – Pedallar ve Topuklar

Soner Sert – Köprü

Yaşar Oktay – BÛKÊN Sûrî (Suriye’li Gelinler)

Zeynep Altay – Siyaha Bakmak

Animasyon Filmler:

Alper Durmaz – Scream

Ersin Kozan – Secret Memories

Hakan Berber – Kız Çocuğu

Hilal Dokur – Pırpırın Uçma Hayali

İlhami Tunç Gençer – Death Will Be My Bride

Mervenur Ülcan – Uyanış

Tuğba Özer – İki Ağaç

Kurmaca:

Aydın Kapancik – Ayaz Vurgunu

Aydın Yılmaz – El Yapımı Tanrıça

Aykut Altinöz – On Kala

Erol Çelik- Anahtar

Caner Menemencİoğlu – His / Siz

Çağatay Özkan – Tesadüf Ya Da Değil

Çiğdem Gülçiçek – Pencere

Çiğdem Karataş – Kırık Kalem

Damla Karataş – The Mirror Of Memories

Emre Sefer – Cesur

Emre Şahin – Lastik Papuç

Fatin Çetinkaya – Son Bakış

Fırat Yavuz – Toros Canavarı

Güven Kara – Patik

Hakan Berber – Dört Yaprakli Yonca

Hüseyin Eken – Ana

İlknur Yılmaz – Anlamak

Jale Akgöl – Sıradaki

Kazim Burak Çalik – İki Ağaç

M.Emin Göl – Araf

Mehmet Yamak – Köy

Mert Avadya – Az Kaldı

Mertcan Demir – Korsan Satıcı

Muhammed Özçelik – Bardak Falı

Murat Düzyol – Ali’nin Şişeleri

Murat Emre Cilasin – Savaşın Renkleri

Muzaffer Koyuncu – Pazardan Sonra

Müfit Semih Baylan – Satranç

Ramazan Kızılırmak – Salpa

Ro Çil – Mevta Ve Zaman

Sercan Kule – Kim Olduğu Belirsiz

Suat Eroğlu – Sinemasal

Süleyman Şahin – Uzaklar Korkular

Şenel Gülbudak – Çığlık

Şeyma Gök – Yarın

Ufuk Engin Can – Dönüşüm

Ufuk Engin Can – Sistemin

Ufuk Erden – Bumerang

Ufuk Erden – Duymak

Ufuk Erden – Keramet

Ufuk Erden – Sevgi Kuşun Kanadında

Ufuk Erden – Tik-Tak Tak-Tik

Umut Delimehmet – Bıyık

Vahit Sarıtaş – Kanarada Bir Çift Balık

Yakup Tekintangaç – Qapsul

Yunus Alkan – Cilt

Yunus Emre Akgünler – Unut Onu Kalbim 2

Jüri Özel Ödülü:

Can Fakioğlu – Toto

Emir Mavitan – Re-Era

M. Emin Göl – Gökyüzü

Onur Kök & Kemal Sevimli – Bosnada Gönlüm Sonbahar

Ozan Yıldırım – Biyoloji Sınavı

Tufan Şİmşekcan & Ozan Sihay – I,II,III,IV

Vahit Sarıtaş – Nereye Gittiklerini Söylemediler

Veysel Akşahin – Hala

Zekeriya Aydoğan – Xal U Xwarze

Emre Karakuş - 10.12.2013 - 20:20
, , , ,
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın