Komik Olmayan, Komik Adam! | Sinefesto
arka pasta Arka Sokaklarda 400. Bölüm Heyecanı Warcraft-The-Beginning-One-Sheet Warcraft’tan Kamera Arkası Görüntüleri Interview-with-the-Vampire Vampirle Görüşme Yeniden Çekiliyor bosna-kapak Bosna Savaşı Hakkında Çekilmiş 10 İyi Film 132e761c-5baa-4ec0-b2f3-459688cec608 Atv Yeni Dizi İçin Gün Sayıyor

Komik Olmayan, Komik Adam!

Kamer Bostan - 27.01.2014 - 01:59

kamer-bostan

Yılmaz Erdoğan tarafından 1994 yılında kurulan ve bugüne kadar G.O. R.A. , Vizontele, Eyvah Eyvah, Hükümet Kadın, Düğün Dernek gibi birçok başarılı filme imza atan BKM, son olarak ‘Patron Mutlu son istiyor’ ile bir kez daha seyircinin karşısına çıktı.

Son zamanlarda Türkiye’deki komedi yapımlarının BKM’nin ve haliyle Yılmaz Erdoğan’ın tekeline doğru gitmesi Türk sineması açısından üstünde tartışılması bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Filme geldiğimiz zaman ise BKM’ den çıkan her film gibi bu da tebessümle ayrıldığım bir film oldu. Sanırım filmle ilgili, en çok değinmek istediğim konu “komik” olup olmaması.

Ezgi Mola ve Tolga Çevik ikilisinin “Arkadaşım Hoşgeldin”deki performansını göz önünde tutarak filmi izlemeye gidiyor iseniz bunu yapmayın.

Çünkü komedi açısından “Arkadaşım Hoşgeldin”deki komedinin altında bir doz söz konusu. Sağlam espriler vardı ancak deli gibi güldürecek kıvamda değillerdi.

Belki de beklentimi yüksek tutup gittiğim için böyle bir yargı oluştu bende.

Filmi filmin içinde tekrar oluşturmak Yılmaz Erdoğan’dan başkasından beklenemezdi zaten.

Son yazdığı senaryolara baktığımda şunu da söylemeden edemeyeceğim.

Yılmaz Erdoğan komedi yazmak istiyor ama aklı hep bir duygusallık veya romantiklik peşinde.

Bu sebeple komedideki canlılığı bir türlü yakalayamıyor. (Belki de yakalamak istemiyor.)

Filmden sonra Kapadokya’ya hayranlık duyduysanız siz de bendensiniz.

İyi seyirler.

Kamer Bostan yazdı..

Kamer Bostan - 27.01.2014 - 01:59
, , , ,
YORUMLAR

“Komik Olmayan, Komik Adam!” için bir cevap

  1. Rıdvan B diyor ki:

    Film konusuna gelince film komedi türünde olmadığından aşırı gülmek için gidenler bu filmi beğenmeyebilir tabi, yalnız filmin türü Komedi ve Romantik o yüzden beğenerek izlediğim güldüğüm kaliteli film olmuş, patron karakteri cidden iyi kurgulanmış güzel izlenecek filmlerden Herkese iyi seyirler..

Bir Cevap Yazın