Komik Olmayan, Komik Adam!

Genel

kamer-bostan

Yılmaz Erdoğan tarafından 1994 yılında kurulan ve bugüne kadar G.O. R.A. , Vizontele, Eyvah Eyvah, Hükümet Kadın, Düğün Dernek gibi birçok başarılı filme imza atan BKM, son olarak ‘Patron Mutlu son istiyor’ ile bir kez daha seyircinin karşısına çıktı.

Son zamanlarda Türkiye’deki komedi yapımlarının BKM’nin ve haliyle Yılmaz Erdoğan’ın tekeline doğru gitmesi Türk sineması açısından üstünde tartışılması bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Filme geldiğimiz zaman ise BKM’ den çıkan her film gibi bu da tebessümle ayrıldığım bir film oldu. Sanırım filmle ilgili, en çok değinmek istediğim konu “komik” olup olmaması.

Ezgi Mola ve Tolga Çevik ikilisinin “Arkadaşım Hoşgeldin”deki performansını göz önünde tutarak filmi izlemeye gidiyor iseniz bunu yapmayın.

Çünkü komedi açısından “Arkadaşım Hoşgeldin”deki komedinin altında bir doz söz konusu. Sağlam espriler vardı ancak deli gibi güldürecek kıvamda değillerdi.

Belki de beklentimi yüksek tutup gittiğim için böyle bir yargı oluştu bende.

Filmi filmin içinde tekrar oluşturmak Yılmaz Erdoğan’dan başkasından beklenemezdi zaten.

Son yazdığı senaryolara baktığımda şunu da söylemeden edemeyeceğim.

Yılmaz Erdoğan komedi yazmak istiyor ama aklı hep bir duygusallık veya romantiklik peşinde.

Bu sebeple komedideki canlılığı bir türlü yakalayamıyor. (Belki de yakalamak istemiyor.)

Filmden sonra Kapadokya’ya hayranlık duyduysanız siz de bendensiniz.

İyi seyirler.

Kamer Bostan yazdı..

Yorumlar

 

1 Yorum

  1. Film konusuna gelince film komedi türünde olmadığından aşırı gülmek için gidenler bu filmi beğenmeyebilir tabi, yalnız filmin türü Komedi ve Romantik o yüzden beğenerek izlediğim güldüğüm kaliteli film olmuş, patron karakteri cidden iyi kurgulanmış güzel izlenecek filmlerden Herkese iyi seyirler..

    Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up