Sırasıyla: Atını Seven Kovboy, Dabbe Zehr-i Cin, Drakula İstanbul'da, Dünyayı Kurtaran Adam, Kara Murat Şeyh Gaffar'a Karşı, Ölümün Nefesi, Sihirbazlar Kralı Mandrake Killing'in Peşinde, Tarkan Altın Madalyon, Vahşi Kan, Yılmayan Şeytan, Zagor-Kara Bela, Şeytan Dünyayı Kurtaran Adamlar Bu Festivalde! Hazar Kısa Film Yarışması Hazar Kısa Film Yarışması’na Başvuruları Başladı Türkiye - İran Türkiye ve İran’ın Ortak Dizisi: Ayatay 17. 1001 Uluslararası Belgesel Film Festivali ‘1001 Belgesel’de Tema “Acil Çıkış” kuzu film Yılın En İyisi Kuzu

Kapalı Devre (Closed Circuit)

Emre Karakuş - 30.08.2013 - 07:16

Kapalı Devre

Yönetmen: John Crowley

Oyuncular: Eric Bana, Rebecca Hall, Ciaran Hinds, Jim Broadbent

Tür: Dram, Polisiye, Gerilim

Yapım Yılı: 2013

Vizyon Tarihi: 30 Ağustos 2013

Senaryo: Steven Knight

Yapımcı Firma: Focus Features, Working Title Films

Yapım Ülkesi: ABD, İngiltere

Orijinal Dil: İngilizce

Orijinal Adı: Closed Circuit

Dağıtıcı Firma: UIP Türkiye

Film Hakkında:

Bir sabah Londra’da meydana gelen patlama sonrasında sadece bir terörist sağ kalmayı başarır. Terörist Farroukh Erdogan patlamanın hemen ardından yakalanır ve hapse atılır. Kendisine en ağır cezanın verilebilmesi için araştırmalar ve hazırlıklar başlamıştır.

Teroristi yargılamak için, hükümetin elinde gizli bir kanıt vardır. Ancak bundan ne Erdogan ne de avukatları haberdardır.  Başsavcı bu özel dava için avukat ataması yapacaktır ve savunma avukatı Claudia Simmons’ı bu göreve uygun görür. Bu özel görev için kurallar basittir; kanıt bir kez öğrenildikten sonra Claudia’nın kimseyle görüşmesine izni verilmeyecektir. Davadan bir gün önce Farroukh Erdogan’ın avukatı ölür ve yerine devletin atamış olduğu savunma avukatı Martin Rose getirilir. Martin inatçı, çalışkan ve zeki bir avukat olarak ün salmıştır ve aynı zamanda Claudia’nın eski sevgilisidir. İki avukat eski ilişkilerini işlerinin önüne geçmemesi için gizli tutmaya söz verirler. Ancak Martin dava üzerinde çalışmaya başladıkça, Claudia’yla aralarında yakınlaşma başlayacaktır ve bu durum ikisini de tehlikeye sürükleyecektir.

Kapalı Devre Film Afişi

Emre Karakuş - 30.08.2013 - 07:16
, , , , ,
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın