Sayfalar:Sonraki

Yazarları Anlatan En İyi Filmler

 

    15. Shakespeare in Love (1998)

shakespeare-in-love

Zaman zaman ünlü insanları görürüz ve onlar hakkında düşündüğümüzde neden olduğunu hatırlayamayız. Genç izleyiciler ve dikkat etmeyenler için, Gwyneth Paltrow sadece Pepper Potts veya Seven’da Brad Pitt’in eşi . Fakat söylenmesi gereken şey onun oynayabildiği. Shakespeare in Love’ın başarısının büyük bölümü onun varlığına dayanıyor; onun ilk büyük, baş karakter rolüne.

Romeo ve Jüliet’in yazılmasına konu olan Shakespeare ve Viola de Lesseps’in kurmaca aşkını konu alan bir film görüyoruz. Bazı insanlar filmi uzunluğu ve kesinlikten yoksun oluşundan dolayı sevmiyor ama hakkında yazılacak bir şey olmadığında yeni bir şey yaratmanın bir yazar için (en büyüklerinden de olsa) ne kadar zor olduğunu gösteren, iyi yönetilmiş bir film.

Maceralar ve hayatı değiştiren olaylar peşindeyseniz, aşk gibi, meydan okumalısınız, hayatı tehdit etse bile. Hayali Shakespeare’in yaptığı gibi.

______

Sinefesto

Sinefesto

Admin at Sinefesto
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.
Sinefesto

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up