Sayfalar:Sonraki

Sonbaharda İzlenecek Filmler

Melankolik bir mevsim sonbahar. Yaz’ın sarı mendili sallayıp veda ettiği, yaprakların rengini kedere büründüğü vakitler. Günışığı kederli, parklar, bahçeler kendine çekilmiş… Dışarıda bir dünya son nefeslerini verir gibi adeta… Sonbahar, en çok film izlenilen ikinci mevsim… Kış bu konuda hiç şüphesiz açık ara lider. Sonbaharda peki ne izlenir? Komedi mi? Şöyle sulu sepken bir aşk filmi mi? Ağır bir sanat filmi mi? Güzel bir animasyon ya da anime mi? Yoksa çok uzaklarda, çok uzun zaman önce yaşamış ve dünya denen düzene karşı çıkmış bir insanın biyografisi mi… Aslında hepsi. Biz izlediklerimizden ve daha önceki listelere koymadıklarımızdan bir ‘bukle’ sizler için sıralıyoruz. Mutlu sonbaharlar. (Not filmlerde mevsimin sonbahar olması şart değildir. ) (Not 2: Listede Amelie, New York’ta Sonbahar ya da Kasım’da Aşk Başkadır gibi bilinen filmlerin olmasını beklemeyin.)

resim

Beni Asla Bırakma (2010) Never Let Me Go

Ruth, Kathy ve Tommy çocukluklarını neredeyse cennetten çıkma bir İngiliz yatılı okulunda geçirir. Erişkinliğe adım attıklarında ise aralarındaki güçlü sevgiyi sindirmeye çalışırken bir yandan da onlardan gizlenen, kabullenmesi güç bir gerçeğe ve korkunç kaderlerine hazırlanmaları gerekmektedir. 28 Gün Sonra, Gün Işığı ve Halo’nun senaryo yazarı Alex Garland tarafından Kazuo Ishiguro’nun romanından sinemaya uyarlanan Beni Asla Bırakma hiç bilmediğimiz karanlık, alternatif bir dünyada geçiyor.

___

Sinefesto

Sinefesto

Admin at Sinefesto
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.
Sinefesto

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up