Sayfalar:Sonraki

Çocuklardan Korkmamıza Neden Olan 10 Film

isaac-çocuk-of-the-mısır

10. Korku Çocukları

Stephen King’in bir öyküsünden yola çıkan ve 5 filmlik bir seriye dönen Children of Corn 1998 yılına kadar bizleri korkuttu.

Maine’deki küçük bir kasabada bazı garip olaylar gerçekleşir. Filmde kasabadaki çocuklar birer şeytana dönüşmüş ve önlerine çıkan herkesi,tüm yetişkinleri ve ebeveynlerini katletmeye başlamıştır. Kasabaya gelmiş genç bir çift de kendilerini bu olayların içinde bulurlar.Mısır tarlalarındaki kötülük gittikçe büyümektedir.Gerilim ve Korku romanları yazarı Dünyaca ünlü,usta yazarı Stephen King’in ‘The Night Shift’ isimli kitabında yer alan, aynı adlı, kısa hikayesinden sinemaya uyarlanmıştır.Bu roman ülkemizde ‘Hayaletin Garip Huyları’ adıyla yayımlanmıştır. King’in bu hikayeyi yazarken Amerika’daki yalancı peygamberlerden esinlendiği söylenir.Ancak korku ustası bu uyarlamasını hiç sevmediğini söylemişti.Ama filme kısa zamanda uzun soluklu bir seriye dönüşmüştür.

________

Sinefesto

Sinefesto

Admin at Sinefesto
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.
Sinefesto

Yorumlar

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up