“Benim Adım Khan”, TV’de ilk Kez TRT 1’de

TV'de Sinema
“Benim Adım Khan”, TV’de ilk Kez TRT 1’de

Yönetmenliğini Karan Johar’ın, başrollerinde ise Bollywood Sineması’nın önemli isimlerinden Shakrukh Khan ve Kajol’un yer aldığı, 11 Eylül sonrasında Müslümanların ABD’de yaşadıkları ayrımcılığı konu edinen “Benim Adım Khan” (My Name is Kahn), TV’de ilk kez bu akşam  21:05’te TRT 1 ekranlarında izleyicilerle buluşuyor.

"Benim Adım Khan", TV’de ilk kez Bu Akşam 21:05'te TRT 1'de

Rızvan Khan (Shahrukh Khan) küçüklüğünü annesiyle (Zarina Vahab) ıssız bir yerde geçiren bir müslümandır. Annesi öldükten sonra  Amerika’ya küçük kardeşinin yanına gider. Orada tanıştığı ve aşık olduğu Mandira (Kajol) adında dul ve Hindu bir kadın ile evlenir. Rızvan Khan aynı zamanda da Asperger sendromu hastasıdır. Bu hastalık Otizm rahatsızlığının bir çeşididir ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. 11 Eylül saldırılarından sonra Mandira’nın oğlu faşist kesimler tarafından döverek öldürülür. Öldürülme sebebi annesi evlendikten sonra Khan soyadını almış olmalarıdır. Bunun üzerine Mandira Rizvan’i terk eder. Rizvan ne zaman geri gelebileceğini sorunca, Mandira ona Amerika Birleşik Devletleri başkanına gidip, adının Khan olduğunu ama bir terörist olmadığını açıklamasını ve ondan sonra geri gelmesini söyler. Rizvan hastalığı dolayısıyla bunu ciddiye alır ve yolculuğuna başlar. Başkan ile buluşmadan geri dönmeyecektir ve ona diyecektir ki: “Sayın Başkan, benim adım Khan ve ben bir terörist değilim.”

Yönetmen: Karan Johar

Oyuncular: Shah Rukh Khan, Tanay Chheda,  Kajol, Jimmy Shergill, Sonya Jehan, Arif Zakaria, Zarina Wahhab, Parvin Dabas, Sheetal Menon, Arjum Maturben

Benim Adım Khan

Yorumlar

 

Lost Password

Sign Up