14. Frankfurt Türk Film Festivali

Festivaller

Untitled

Bu sene 14.’sü düzenlenen Frankfurt Türk Film Festivali 7–13 Eylül 2014 tarihleri arasında sinemaseverler ile buluşacak.

FRANKFURT Kültürlerarası Transfer Derneği’ni tarafından düzenlenen Frankfurt Türk Film Festivali(Türkisches Film Festival Frankfurt) bu sene 14.  kez sinemaseverlere kapılarını aralayacak.  Deutsches Filmmuseum, Filmhaus Frankfurt, Saalbau GmbH, Wirtschaftsförderung Frankfurt GmbH, TC. Frankfurt Başkonsolosluğu ve Kültür Ataşeliği, TC. Kültür Bakanlığı ve TRT’nin de (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu) yer aldığı  bir çok resmi ve özel kuruluşun işbirliği ile düzenlenen festival bu sene 7–13 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Film gösterimleri yanı sıra ” Altın Elma Sinema Ödülleri”, “Türkiye-Almanya Üniversite Öğrencileri Arası Kısa Film Yarışması”, film galaları, sergiler, paneller gibi birçok etkinlik festival programının içerisinde yer alıyor.

İstanbul’da devlet tiyatrosu sanatçısı ve sinema-televizyon oyuncusu Yetkin Dikinciler, sinema-televizyon oyuncusu Füsun Kostak, sinema-televizyon oyuncusu Gülay Baltacı, televizyon programcısı-yazar Yekta Kopan, film yapımcısı Deniz Yayın, film yapımcısı Mutena Açık Güven ve SİYAD üyesi-sinema yazarı Serdar Saffet Akbıyık’tan oluşan 7 kişilik Türk ön jüri tarafından değerlendirilerek yarışma için seçilen filmler ise şöyle;

Daire-  Atıl İnaç

Gözümün Nuru-  Hakkı Kurtuluş, Melik Saraçoğlu

Karnaval- Can Kılcıoğlu

Meryem- Atalay Taşdiken

Sen Aydınlatırsın Geceyi-  Onur Ünlü

Senin Hikayen-  Tolga Örnek

Tamam mıyız?-  Çağan Irmak

Kadın İşi – A. Taner Elhan

Zerre-  Erdem Tepegöz

Sev Beni –  Maryna Er Gorbach, Mehmet Bahadır Er

Patron Mutlu Son İstiyor-  Kıvanç Baruönü

Jin- Reha Erdem

Halam Geldi -Erhan Kozan

Dağ- Alper Çağlar

Yozgat Blues- Mahmut Fazıl Coşkun

Özür Dilerim- Cemil Ağacıkoğlu

Bensiz- Ahmet Küçükkayalı

Benimle Oynar mısın?-  Aydın Bulut

Eve Dönüş: Sarıkamış 1915- Alphan Eşeli

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up